Nauka zawodu

Posiadam tytuły zawodowe  TECHNIKA TECHNOLOGII DREWNA O SPECJALNOŚCI MEBLARSTWO i  MISTRZA STOLARSKIEGO oraz kwalifikacje pedagogiczne.

W ramach  działalności prowadzę  praktyczną naukę ZAWODU STOLARZA.

Absolwenci gimnazjum poniżej 18 roku życia zdobywają ten atrakcyjny zawód podczas 36 miesięcy nauki praktycznej, dokształcając się w branżowej szkole pierwszego stopnia (Bydgoszcz, Sępólno, Więcbork, Lubaszcz, – do wyboru) lub w systemie kursowym.

Po ukończeniu praktyki zdają oni egzamin z przygotowania zawodowego w Izbie Rzemieślniczej w Bydgoszczy (tytuł czeladnika w zawodzie stolarz) lub przed Okręgową Komisją Egzaminacyjną (tytuł stolarza wykwalifikowanego).

Uczniowie otrzymują odzież ochronną , roboczą i wynagrodzenie za pracę oraz wiele innych świadczeń wynikających z Kodeksu Pracy. Są ubezpieczeni w ZUS, a więc rozpoczynają swoją karierę zawodową .

Mają możliwość wykonania dla siebie drobnych wyrobów stolarskich (taborety, szafki, toczone talerze itp.). W trakcie nauki  każdy uczeń może za darmo wyjechać na targi maszyn i komponentów do drewna DREMA i FURNICA do Poznania.

Kandydaci do nauki powinni zgłaszać się  do siedziby zakładu jak najwcześniej, gdyż ilość miejsc jest ograniczona (2 – 3 osoby rocznie).

Uczniowie w ramach nauki zawodu wykonali taborety.