O MNIE I O FIRMIE

Z zawodem stolarza i drzewiarza związany jestem od 1982 roku, kiedy to rozpocząłem naukę u mistrza Zygmunta Łusiaka, dokształcając się w ZSZ w Lubaszczu, oraz w Technikum Mechaniczno – Elektrycznym, wydziale Drzewnym w Bydgoszczy. Kolejno zdobywałem tytuły zawodowe: czeladnika w rzemiośle stolarz meblowy, technika technologii drewna o specjalności meblarstwo, mistrza w rzemiośle stolarstwo oraz kwalifikacje pedagogiczne i wiele kursów dokształcających. Pracowałem w Bydgoskich Fabrykach Mebli – Zakład nr 7 w Nakle nad Notecią i Zakład nr 8 w Bydgoszczy, gdzie produkowałem meble prototypowe na wystawy i targi POLSKIE MEBLE w Poznaniu.

 W 1987 w wieku 19 lat rozpocząłem własną działalność gospodarczą,, która z przerwą na służbę wojskową trwa do dziś.

Początkowo produkowałem bardzo ekskluzywne zestawy mebli z litego drewna, bogato zdobione i ręcznie rzeźbione. Jednakże ze względu na zubożenie społeczeństwa po 1989 roku trzeba było zmienić produkcję na tańsze, proste meble, Kilka lat zajmowałem się też tapicerstwem i przetwórstwem tworzyw sztucznych produkując okucia meblowe. Od kilkunastu lat zajmuję się głównie tartacznictwem, produkcją listew profilowych oraz galanterii drzewnej. Wykonuję też usługi dla ludności w zakresie obróbki drewna.

Moimi  klientami są głównie osoby fizyczne, małe firmy budowlane i gospodarstwa rolne. Interesuje mnie wyłącznie rynek lokalny, a każdy klient jest dla mnie równie ważny.